Bookmark Mail this page Print this page
QUICK LINKS

POSITION OF CG APPOINTMENT IN JHANSI DIVISION AS ON 18.01.2018

sno

dept

design

Date of death

Name of Candidate

remarks

1

Asha Ram

Engg

G/ Man Bridge Nagar AGC

20/04/17

Rajkumar

SCREENED AND FINALISED

2

Ratan Lal

optg.CMV/JHS

---

06/01/17

KULDEEP

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

3

Shiv Charan

Engg.

Khallasi

15/01/17

RAHUL BATHOM

screened and finalized

4

Vinod Kumar

Optg.

P/Man/lar

19/01/17

saurabh

minor DB-02.01.2006

5

Suraj Prakash

ELect

Sr.Tech Driver

21/01/17

MANISH Mahor

SREENED & FINALISED

6

Chandra Prakash

Engg.

Carpainter-I

25/01/17

HAPPY Ahirwar

SREENED & FINALISED

7

Lalle S/o Kanhaiya

Engg.

T/Man /MBA

08/02/17

sanjay Kumar

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

8

Suneel Kumar Rajpoot

Optg.

Chief controlar

09/02/17

SOMAKSHI RAJPOOT

SREENED & FINALISED

9

Devi Ram

Engg.

T/Man

10/02/17

UMA DEVI (WIFE)

Screened and finalized

10

Mahendra singh

optg.

Bhawati devi

12/02/17

BHAGWATI DEVI

Screened and Finalised

11

Ram Swaroop

Engg.

Track man

15/02/17

RAMHET

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

12

Lala Ram

Engg.

T/Man

18/02/17

RAHUL RAIKWAR

BEING CALLED ON 17.05.17

13

Raj kumar

Optg.

P/Man

26/02/17

 WITH SWi, since verious D.B. of wife

14

yogendra Kumar Tiwari

S&T/Const.

COS

26/02/17

Prabhat Tiwari

Screened and finalezed

15

Vinod Kumar Sharma

TRS

Tech-I

01/03/17

Amit kumar Sharma

Screened and Finalised

16

Jamuna Prasad

S&T

helper

17/03/17

Time sought for application

17

Raj Kumar

engg.

gate man

17/03/17

MANSESH

Screened and Finalised

18

Jayendra Singh Ahirwar

optg.

Kantewala

21/03/17

Mithun

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

19

Asha Ram

Engg.

T/Man

23/03/17

Sanjay Raikwar

Minor

20

Asalam

Engg.

T/Man

25/03/17

NO WARD

NO WARD

21

Jahid Khan

Comm.

Parsal Porter/LAR

30/03/17

TAUHID KHAN

SREENED & FINALISED

22

Anand Verma

Optg.

Dy.SS.

06/04/17

ARYAN VERMA

SREENED & FINALISED

23

Guruvachan

Engg.

S/Wala

07/04/17

JETENDRA

SREENED & FINALISED

24

Ajeet Jagtap

TL

Tech-I

11/04/17

DISHANT JAGTAP

Screened and finalised

25

OM PRAKASH

ENGG

T/MAN/MKP

18/04/17

POOJA DEVI (SISTER )

SREENED & FINALISED

26

ASHOK KUMAR

C&W

JE/GWL

19/04/17

Ansul Meena

Minor

27

Ram Gopal

C&W

H/KH/JHS

27/04/17

Deepak Kumar

SREENED & FINALISED

28

ADREN BENES

ENGG

TECH -III/TMD /JHS

04/05/17

Annette Baines

SREENED & FINALISED

29

Balwan

Comml

Peon/Sr.DCM/JHS

09/05/17

Kaptan Singh

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

30

UMA SHANKER PAL

ENGG

T/MAN / LAR

11/05/17

SMT CHANDA PAL

Screened and Finalised

31

Rajesh

Optg

S/Wala/DBA

17/05/17

Nikhlesh

Time saught for passing 10th

32

Ram Khilawan

Engg.

Track Man/MRA

19/05/17

Bablu

minor

33

ASHOK KUMAR

ENGG

HEL/PW/JHS

20/05/17

JITENDRA KUMAR

Screened and Finalised

34

Subrat Kaushik

Comml.

CPC/JHS

06/06/17

Vitasta Kausik

Minor

35

MUNNA

ENGG

G/MAN/DBA

11/06/17

SURENDRA KUMAR

SREENED & FINALISED

36

Salim Khan

Engg.

Track Man/GTM

14/06/17

Sakeel Khan

TIME SOUGHT FOR PASSING 10TH

37

Ramesh

Engg.

Track MAN/PW/GEO

19/06/17

Dharmendra Kushwaha

Time saught for passing 10th

38

Ram Dass

Optg.

P/Man/KTRR

19/06/17

Nand Kishore

Screened and finalised

39

Mohd.Rafique

Optg.

P/MAN/CYM/JHS

22/06/17

Aftab Mansoori

Screened and finalised

40

SARAN KUMAR

ELECT

HEL/KH/JHS

26/06/17

CETAN KUMAR

Screened and Finalised

41

Asha Ram

Engg.

Track MAN/PW/LAR

11/07/17

Nand Lal

Time saught for passing 10th

42

Om Pk Rajpoot

Elect

H/KH /GWL

14/07/17

Arivind Kumar

Screened and Finalised

43

Ram Charan Anuragi

Optg.

LP Goods BNDA

15/07/17

Smt Pana

Time saught for passing 10th

44

Surajuddin

Sig./S&T

B/Smith/LAR

26/07/17

Arif Khan

Time saught for passing B.Sc.

45

Udaibhan Singh

C&W

Tech-I/GWL

28/07/17

Neeraj

Screened and finalized

46

Mool Chand

S&T

Helper/CTI/CTO/JHS

07/08/17

Sooraj Kushwaha

Time saught for passing 10th

47

SATISH PAL

Engg

Trackman/Juhi

08/08/17

NO WARD

NO WARD

48

Rajendra Shriwastav

Comml.

P/Porter/JHS

09/08/17

Ku. Khusbu Shrivastav

Screened and Finalised

49

Jasprit Singh

C&W

Tech-III/JHS

26/08/17

No Ward

50

Nisar Beg

TRS

Tech-I/TRS/JHS

29/08/17

Salia Begum (dtr.)

Screened and finalezed

51

Bharat Kumar

Engg.

Track/Man/PW/N/JHS

30/08/17

Smt.Laxmi (wife)

Screened and finalized

52

Mani Ram

Engg.

Track/Man/PW/N/LAR

31/08/17

Mayank

Minor

53

Shailesh Kumar Bind

Engg.

Track/Man/GWO

10/09/17

No ward

No ward

54

Mathura Pd.

Elect.

Tech-I/EL(G)/JHS

11/09/17

Mukesh Raikwar

Minor

55

Ram Khilawan

Engg.

Track/Man/PW/JUI

15/09/17

Sita Ram

Screened and finalesed

56

Sanjay Kumar

Engg.

Track Man/PW/DBA/

15/09/17

Smt. Saroj Kumari

Screened and finalezed

57

Brijesh Kumar

Medical

MHA/CMS/JHS

16/09/17

No Ward

58

Prakash

Engg.

Track Man/PW/Yard/JHS

19/09/17

Time saught for passing 10th

59

Sunil Kumar

Engg.

Pump/Optr/LAR

20/09/17

Skand Bhatnagar

Screened and finalized

60

Narayan Dass

TRD

Safai Wala TRD/JHS

28/09/17

Ravi Kumar

Screened and finalized

61

Smt. Rati Bai

Personnel

Peon/DRM(P)/JHS

28/09/17

Sanjeev raikwar

Time saught for passing 10th

62

Jaswendra

C&W

Helper/JHS

01/10/17

Roni Raj (wife)

Time saught for Six Month

63

Ramesh Kumar

Engg

Mate/PW/GWO

08/10/17

Hemat Kumar

Screened and finalized

64

Amar Shingh

Engg.

Track Man/PW/GWO

08/10/17

Kamal Mahawar

Minor

65

Ram Swaroop

Engg.

G/Man/PW/DBA

08/10/17

Surendra Ahirwar

Screened and finalezed

66

Ramhit

Engg.

Track Man/PW/CKTD

15/10/17

Mayank Pal

Minor

67

Uma Shankar

Engg.

Gate Man/PW/Juhi

16/10/17

Sandeep Triwedi

Screened and finalized

68

Shailesh Kumar

TRD

Sr.Tech./(TD)/GWL

24/10/17

Ankit Sachan (Son)

Screened and finalized

69

Ram autar

TM

Tech-II/TMD/JHS

03/11/17

Amit Kumar

Screened and finalized

70

Dinesh Kumar Dass

Engg.

Helper/TM/JHS

12/11/17

Gulabi Bai

Application Not Recived

71

Kalicharan

Comml.

P/Porter/JHS

13/11/17

Time saught for Six Month for six month

72

Sattar Khan

Engg

P/Optr./(W)/LAR

15/11/17

Mohd.Shakir

Screened and finalized

73

Ram Niwas

Mech.

Tech-II/DSL/JHS

18/11/17

No Ward

No Ward except merried dtr.

74

R.C. Sahu

Engg.

SSE(NG)/GEL

22/11/17

Subham Sahu

Under Investigation of SWI

75

Chippa Lal

Engg.

Track Man/PW/(N)/LAR

24/11/17

Neeraj Kushwaha

Time Saught for passing 10th

76

Dhani Ram

Engg.

Track Man/PW/DBA

26/11/17

Santosh Kumar Batham

Time sought for passing 10th

77

Ram Pal

Engg

Track Man/PW/GTM

30/11/17

Arun Kumar

Sought for passing 10th

78

S.J. Singh

Engg.

SSE/PW/CKTD

01/12/17

ApplicatTime sought for six month ion Not Reci

79

Ram Baboo Sharma

Elect/Optg.

OS/CCC/JHS

03/12/17

Anuj Sharma

Being called for screening on 21.02.18

80

Alok Kumar Shrivastav

OPTG

Mail Guard/JUI

05/12/17

Time sought for 6 month for application

81

Arun Kumar Yadav

Engg.

Helper/SSE(E)/JHS

06/12/17

No Ward

No Ward

82

Ram Dass

Engg.

Track Man/PW(S)/JHS

06/12/17

Deepak

Being called for screening on 21.02.2018

83

Shekh Mohommad

Engg.

Track Man/PW/MBA

08/12/17

Application Not Recived

84

Khoop Chund

Engg.

Track Man/PW/MRPR

12/12/17

Application Not Recived

85

Mohan Singh

Engg.

H/Kh./(ML)/GWL

14/12/17

Application Not Recived

86

Saurav Gupta

Optg.

APM

15/12/17

Application not received

87

Gopal Shyam

Medical

S/Wala CHI/JHS

15/12/17

Jitendra Kumar Balmiki

Time sought for passing 10th

88

Baboo Lal

Mech.

Tech-II/DSL/GWL

01/01/18

Application not received

89

Pyare Lal

TRS

Tech.I/TRS/JHS

17/12/17

Application not received

90

Wahid Hussain

Engg.

Sr.Clerk/IOW/MBA

10/01/18

Application not received

91

Shiv Mohan Dwivedi

Optg.

Dy.SS/KTRR

10/01/18

Application not received

92

Mohd. Aslam

Elec.

H/Kha./EL(G)/JHS

11/01/18

Application not received

93

Shiv Shankar Tiwari

Mech.

MCM/C&W/JHS

10/01/18

Application not received

 




Source : North Central Railways / Indian Railways Portal CMS Team Last Reviewed on: 29-01-2018